9 листопада о спортивному комплексі НТУ «ХПІ» відбулася XIV щорічний Ярмарок робочих місць «Політех-2018».

На ній були представлені рекордні за останні кілька років – понад 1200 вакансій для студентів і випускників.

Ярмарок зібрав понад дві тисячі осіб. У студентів була можливість ознайомитися з представленими вакансіями та пропозиціями роботодавців, пройти профорієнтаційні тести, а також отримати допомогу в складанні резюме. І звичайно ж, всі бажаючі могли поспілкуватися з представниками компаній в досить неформальній обстановці, що є важливою особливістю заходу.

Виступаючи на відкритті Ярмарку, ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокіл підкреслив актуальність даного заходу: «Коли абітурієнт вступає до ВНЗ, він орієнтується здебільшого на назву тієї спеціальності, на яку він надходить або на рекомендацію рідних, близьких, друзів. Молоді люди частіше за все не дуже розуміють вимоги, які роботодавець висуває, для того, щоб вони працювали і будували свою кар’єру. Тому сьогодні на Ярмарку вакансій у них є можливість безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями, щоб зрозуміти, що ті дисципліни, які закладені в навчальні плани – це той великий досвід викладачів, які разом з роботодавцями формують майбутнього фахівця ».

Директор департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Лариса Карпова відзначає актуальність і необхідність такого заходу для регіону: «Я вважаю, що це вже традиція в Харківській області. Ярмарок вакансій «Політех-2018» – дуже серйозне, важливе, системне, захід, який, безумовно підтримує губернатор Харківської області Юлія Олександрівна Світлична. Сьогодні, в рамках однієї події, місця ми отримуємо єднання між тими, хто надає робочі місця і тими, хто хоче їх отримати ».

Що шукають роботодавці на Ярмарку вакансій?

За словами одного з постійних організаторів Ярмарку вакансій «Політех-2018», генерального спонсора, представника IT-компанії NIX Solutions Вікторії Ковтун, ця подія досить важлива. Тим часом, основний ефект від заходу для компанії досягається через деякий час. «Буває так, що на ярмарку ми познайомилися з хлопцями, розповіли, що потрібно вчити, почитати, на що потрібно звернути увагу, але приходять до нас через місяць-два, іноді навіть через півроку-рік, а іноді і після закінчення вузу».

Інженер з підбору кадрів на Харківському машинобудівному заводі «ФЕД» Анна Сургіна розповідає, що підприємство веде пошук молодих фахівців: «Нам потрібні нові кадри, ми готові навчати всіх, але для цього має бути хоча б диплом бакалавра».

Національна гвардія України бере участь в подібному заході вперше. Представник однієї з військових частин організації Тамара Соловенюк розповіла про умови служби за контрактом, зазначивши, що початкова зарплата контрактника становить 8 000 гривен.

«Розраховуємо на громадян, які хочуть захищати свою державу його суверенітет, територіальну цілісність. Вважаємо, що це дуже потрібно для чоловіків, так як військова служба за контрактом – це дуже престижно », – підкреслила вона.

Своїми враженнями про Ярмарок діляться студенти ХПІ:

Денис Баригін, студент 6 курсу кафедри турбіно-будування: «Шукаю інженерні вакансії, де можна себе проявити, показати. В рамках дуального навчання я працюю за фахом на «Турбоатомі», але цим я не обмежуюся: кафедра дає досить таки великі знання не тільки в турбіно-будуванні ».

Дмитро, студент 2 курсу, спеціальність – комп’ютерні науки: «Насправді це дуже корисний захід і потрібне. В принципі можна і в інтернеті це все знайти, але простіше ж прийти, подивитися, послухати представників компаній: що вони пропонують, без співбесіди, попереднього узгодження, це дуже корисно. На другому курсі вже хочеться щось знайти, професія моя дозволяє працювати з раннього віку ».

Більше фото можна подивитися на сторінці прес-служби ХПІ в Facebook.

Каталог компаній розміщений за посиланням:

Ярмарок робочих місць – щорічний захід, в якому беруть участь понад 80 компаній-роботодавців, серед яких є виробничі підприємства, IT-компанії і фірм інших сфер діяльності, як українські, так і міжнародні.

Мета роботодавців – пошук талановитих студентів і запрошення їх на стажування. За попередньою домовленістю з організаторами Ярмарку, компанії можуть проводити тренінги та презентації для студентів.

Щорічно понад 3000 студентів НТУ «ХПІ» та інших вузів мають можливість поспілкуватися з роботодавцями безпосередньо, отримати більше інформації про вимоги до претендентів, і знайти роботу – тимчасову або постійну.

Від career.ntu