Мотивація до трудової діяльності є одним найбільш вагомим фактором розвитку національної економіки. Сьогодні особливого значення набуває необхідність оцінки ставлення молоді до працевлаштування, що в подальшому дозволяє забезпечувати мотивацію молодих фахівців до високопродуктивної праці і поліпшення кінцевих результатів діяльності. Разом з тим молодь виявляється однією з особливо уразливих категорій, відчувають значні труднощі при працевлаштуванні. Молоді фахівці – випускники вищих навчальних закладів, які вперше шукають роботу, так само, як і молодь без освіти і спеціальності, традиційно входять до групи ризику і найбільш проблематичними учасниками вітчизняного ринку праці. Специфікою позначеної групи є наявність суперечності між соціально-професійною орієнтацією молоді та потребами підприємств у робочій силі. Незбалансованість обсягів і профілів підготовки фахівців і потребами ринку праці в ряді випадків посилює проблеми працевлаштування випускників освітніх установ.

Однією з проблем сучасної молоді є її важке становище на ринку праці. Молодь ставиться до найбільш продуктивного віку. Отримавши професійну освіту молоді люди не можуть застосовувати свої навички на практиці, і це викликає найбільші труднощі в працевлаштуванні і подальшій роботі.

Молодь як одна з головних продуктивних сил має високий трудовим потенціалом, соціальної і трудової мобільністю, характеризується енергійністю, швидкістю навчання, прагненням до інновацій, творчим мисленням. Ринок праці молоді відображає специфіку попиту і пропозиції праці підлітків, юнаків та дівчат під впливом різних факторів (науково-технічного прогресу; рівня і якості життя; ступеня конкуренції, розвитку підприємництва; діючого законодавства). При цьому система трудових відносин будується на основі соціальних норм і інститутів, що забезпечують узгодження інтересів молодих людей і роботодавців з урахуванням попиту і пропозиції. Трудові відносини в ринкових умовах пов’язані з попитом на робочу силу з використанням фізичних, професійних, творчих здібностей людини; згодом додатки необхідної праці; з розподілом створеної вартості і системою винагороди за працю. Мотиви трудової діяльності виступають важливим показником процесів в соціально-трудової поведінці майбутніх фахівців.

Для молодих людей також важливо займатися саморозвитком, вдосконаленням. Багато хто планує ще й в подальшому продовжувати навчання, іншим дуже важливо, щоб на майбутній роботі була можливість вчитися, отримувати нові знання, переймати досвід і мати можливість підніматися по кар’єрних сходах.

Так останнім часом молодь цікавить таке питання, як: «Які ж спеціальності зараз затребувані на українському ринку праці?»

Від career.ntu